U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U332

U-332
Typ:VIIC
Zwodowany:16 grudnia 1939 Nordseewerke, Emden
Odbiór techniczny:7 czerwca 1941 Kptlt. Johannes Liebe
Dowódcy okrętu:7 czerwca 1941 - 27 stycznia 1943 Kptlt. Johannes Liebe
27 stycznia 1943 - 29 kwietnia 1943 Oblt. Eberhard Hüttemann
Przebieg służby:7 patrole
7 czerwca 1941 - 1 października 1941 3.Flotylla jako jednostka treningowa
1 października 1941 - 29 kwietnia 1943 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:8 statki zatopione o łącznym tonażu 46.729 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 5.964 ton
Koniec służby:Zatopiony 29 kwietnia 1943 w Zatoce Biskajskiej, Hiszpania, na pozycji 45.08N, 09.33W, przez Brytyjski samolot. 45 zabitych (wszyscy zginęli).