U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U333

U-333
Typ:VIIC
Zwodowany:11 marca 1940 Nordseewerke, Emden
Odbiór techniczny:25 sierpnia 1941 Kptlt. Peter Erich Cremer (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:25 sierpnia 1941 - 6 października 1942 Kptlt. Peter-Erich Cremer (Knights Cross)
6 października 1942 - 9 października 1942 Helmut Kizior
9 października 1942 - 22 listopada 1942 Kptlt. Lorenz Kasch
22 listopada 1942 - 17 maja 1943 Oblt. Werner Schwaff
18 maja 1943 - 19 lipca 1944 KrvKpt. Peter-Erich Cremer (Knights Cross)
20 lipca 1944 - 31 lipca 1944 Kptlt. Hans Fiedler
Przebieg służby:12 patrole
25 sierpnia 1941 - 31 grudnia 1941 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1942 - 31 lipca 1944 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:7 statki zatopione o łącznym tonażu 32.107 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 9.252 ton
Koniec służby:Zatopiony 31 lipca 1944 na północnym Atlantyku, na pozycji 49.39N, 07.28W, przez Brytyjskie okręty HMS Starling i HMS Loch Killin. 45 zabitych (wszyscy zginęli).