U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U34

U-34
Typ:VIIA
Zwodowany:15 września 1935 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:12 września 1936 Kptlt. Ernst Sobe
Dowódcy okrętu:12 września 1936 - 14 lutego 1938 Ernst Sobe
4 listopada 1936 - 22 grudnia 1936 Harald Grosse
15 lutego 1938 - 17 sierpnia 1938 Hans Pauckstadt
5 września 1938 - 28 października 1938 Hans Pauckstadt
26 października 1938 - 28 września 1940 Kptlt. Wilhelm Rollmann (Knights Cross)
29 września 1940 - 22 maja 1941 Oblt. Fritz Meyer
23 maja 1941 - 19 listopada 1941 Karl-Otto Schultz
20 listopada 1941 - 15 czerwca 1942 Gerhard Remus
16 czerwca 1942 - 1 lutego 1943 Oblt. Horst-Arno Fenski (Knights Cross)
2 lutego 1943 - 11 czerwca 1943 Karl-Heinz Hagenau
12 czerwca 1943 - 5 sierpnia 1943 Ltn. Eduard Aust
Przebieg służby:7 patrole
12 września 1936 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 września 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 października 1940 - 1 listopada 1940 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
2 listopada 1940 - 5 sierpnia 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:24 statki zatopione o łącznym tonażu 99.311 ton
Koniec służby:Zatonął 5 sierpnia 1943 na Memel, na pozycji 55.42N, 21.09E. 4 zabitych i 39 ocalałych.