U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U35

U-35
Typ:VIIA
Zwodowany:2 marca 1936 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:3 listopada 1936 Kptlt. Hermann Michahelles
Dowódcy okrętu:3 listopada 1936 - 30 lipca 1937 Kptlt. Hermann Michahelles
1937 - 1937 Kptlt. Hans Rudolf Rösing (in deputize) (Knights Cross)
31 lipca 1937 - 15 sierpnia 1937 Oblt. Otto Kretschmer (Knights Cross)
15 sierpnia 1937 - 29 listopada 1939 Werner Lott
Przebieg służby:3 patrole
3 listopada 1936 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 29 listopada 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:4 statki zatopione o łącznym tonażu 7.850 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 6.014 ton
Koniec służby:Zatopiony 29 listopada 1939 na Morzy Północnym na pozycji 60.53N, 02.47E, przez Brytyjskie niszczyciele HMS Kingston, HMS Icarus i HMS Kashmir. 43 ocalałych (Brak ofiar) .