U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U3509

U-3509
Typ:XXI
Zwodowany:29 lipiec 1944 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:29 styczeń 1945 Oblt. Karl-Heinz Voswinkel
Dowódcy okrętu:sierpień 1944 - listopad 1944 Kptlt. Hans Hornkohl
29 styczeń 1945 - 14 marzec 1945 Kptlt. Karl-Heinz Voswinkel
15 marzec 1945 - 9 kwiecień 1945 Kptlt. Heinz Franke (Knights Cross)
15 kwiecień 1945 - 3 maj 1945 Oblt. Wilhelm Neitzsch
Przebieg służby:Brak patroli
29 styczeń 1945 - 3 maj 1945 5.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Brak sukcesów
Koniec służby:Uszkodzony 3 maj 1945.