U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U367

U-367
Typ:VIIC
Zwodowany:6 lipca 1942 Flensburger Schiffsbau, Flensburg
Odbiór techniczny:27 sierpnia 1943 Ltnt. Ulrich Hammer
Dowódcy okrętu:27 sierpnia 1943 - 5 stycznia 1944 Oblt. Ulrich Hammer
6 stycznia 1944 - marca 1944 Oblt. Klaus Becker
od marca 1944 - 15 marca 1945 Oblt. Hasso Stegemann
Przebieg służby:Brak patroli
27 sierpnia 1943 - 19 lutego 1945 23.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
20 lutego 1945 - 15 marca 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatonął 16 marca 1945 w Morzu Bałtyckim, niedaleko Helu, na pozycji 54.25N, 18.50E, 43 zabitych (wszyscy zginęli).