U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U37

U-37
Typ:IX
Zwodowany:15 marca 1937 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:4 sierpnia 1938 Kptlt. Heinrich Schuch
Dowódcy okrętu:4 sierpnia 1938 - 24 września 1939 Heinrich Schuch
25 września 1939 - 6 maja 1940 KrvKpt. Werner Hartmann (Knights Cross)
6 maja 1940 - 26 października 1940 Kptlt. Victor Oehrn (Knights Cross)
26 października 1940 - 2 maja 1941 Kptlt. Asmus Nicolai Clausen (Knights Cross)
3 maja 1941 - 15 listopada 1941 Kptlt. Ulrich Folkers (Knights Cross)
16 listopada 1941 - 30 czerwca 1942 Gustav-Adolf stycznia ssen
1 lipca 1942 - 3 stycznia 1943 Albert Lauzemis
4 stycznia 1943 - 19 listopada 1943 Hinrich Kelling
20 listopada 1943 - 8 stycznia 1944 Oblt. Peter Gerlach
9 stycznia 1944 - 21 grudnia 1944 Oblt. Wolfgang Seiler
22 grudnia 1944 - 8 maja 1945 Kptlt. Eberhard von Wenden
Przebieg służby:11 patrole
1 kwietnia 1938 - 31 sierpnia 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 kwietnia 1941 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 maja 1941 - 31 marca 1942 26.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 kwietnia 1942 - 30 czerwca 1944 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1944 - 3 maja 1945 4.Flotylla rejs testowy
Sukcesy:55 okrętów zatopionych o łącznym tonażu 202.529 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 9.494 ton
Koniec służby:Uszkodzony 8 maja 1945 w Sonderburg Bay, na pozycji 54.55N, 09.47E.