U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U371

U-371
Typ:VIIC
Zwodowany:17 listopada 1939 Howaldtswerke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:15 marca 1941 Oblt. Heinrich Driver
Dowódcy okrętu:15 marca 1941 - 5 kwietnia 1942 Heinrich Driver
26 marca 1942 - 6 kwietnia 1942 Karl-Otto Weber
6 kwietnia 1942 - 24 maja 1942 Heinz-Joachim Neumann (in deputize)
25 maja 1942 - 4 kwietnia 1944 Kptlt. Waldemar Mehl (Knights Cross)
5 kwietnia 1944 - 4 maja 1944 Oblt. Horst-Arno Fenski (Knights Cross)
Przebieg służby:19 patrole
15 marca 1941 - 30 czerwca 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1941 - 31 października 1941 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1941 - 14 kwietnia 1942 23.Flotylla jako jednostka bojowa
15 kwietnia 1942 - 4 maja 1944 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:13 statki zatopione o łącznym tonażu 67.573 ton
6 statki uszkodził o łącznym tonażu 30.572 ton
Koniec służby:Zatopiony 4 maja 1944 na Morzu Śródziemnym, na pozycji 37.49N, 05.39E, 3 zabitych i 49 ocalałych.