U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U373

U-373
Typ:VIIC
Zwodowany:8 grudnia 1939 Howaldtswerke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:22 maja 1941 Oblt. Paul-Karl Loeser
Dowódcy okrętu:22 maja 1941 - 25 września 1943 Kptlt. Paul-Karl Loeser
26 września 1943 - 8 czerwca 1944 Detlef von Lehsten
Przebieg służby:15 patrole
22 maja 1941 - 1 września 1941 3.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1941 - 8 czerwca 1944 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:3 statki zatopione o łącznym tonażu 10.263 ton
Koniec służby:Zatopiony 8 czerwca 1944 w Zatoce Biskajskiej w zachodnim Brest, Francja, na pozycji 48.10N, 05.31W, przez Brytyjski samolot, 4 zabitych i 47 ocalałych.