U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U377

U-377
Typ:VIIC
Zwodowany:8 kwietnia 1940 Howaldtswerke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:2 października 1941 Kptlt. Otto Köhler
Dowódcy okrętu:2 października 1941 - 2 sierpnia 1943 Otto Köhler
3 sierpnia 1943 - 15 stycznia 1944 Oblt. Gerhard Kluth
22 września 1943 - 10 października 1943 Ernst- sierpnia Gerke
Przebieg służby:12 patrole
2 października 1941 - 1 lutego 1942 6.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1942 - 30 czerwca 1942 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1942 - 28 lutego 1943 11.Flotylla jako jednostka bojowa
1 marca 1943 - 15 stycznia 1944 9.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 17 stycznia 1944 na północnym Atlantyku, na pozycji 49.39N, 20.10W, przez Brytyjskie okręty HMS Wierer HMS Glenarm, 52 zabitych (wszyscy zginęli).