U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U378

U-378
Typ:VIIC
Zwodowany:3 maja 1940 Howaldtswerke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:30 października 1941 Kptlt. Alfred Hoschnat
Dowódcy okrętu:30 października 1941 - 11 października 1942 Alfred Hoschnat
18 czerwca 1942 - 10 września 1942 Peter Schrewe
10 września 1942 - 11 października 1942 Kptlt. Hans-Jürgen Zetzsche (in deputize)
12 października 1942 - 20 października 1943 Kptlt. Erich Mäder
Przebieg służby:11 patrole
30 października 1941 - 28 lutego 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 marca 1942 - 30 czerwca 1942 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1942 - 30 kwietnia 1943 11.Flotylla jako jednostka bojowa
1 maja 1943 - 20 października 1943 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:1 statek zatopiony o łącznym tonażu 1.920 ton
Koniec służby:Zatopiony 20 października 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 47.40N, 28.27W, 48 zabitych (wszyscy zginęli).