U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U38

U-38
Typ:IX
Zwodowany:15 kwietnia 1937 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:24 października 1938 Kptlt. Heinrich Liebe (Knights Cross/Oak Leaves)
Dowódcy okrętu:24 października 1938 - 22 lipca 1941 Kptlt. Heinrich Liebe (Knights Cross)
15 lipca 1941 - 6 stycznia 1942 Heinrich Schuch
1943 - 1943 Oblt. Ludo Kregelin (in deputize)
5 stycznia 1943 - 22 sierpnia 1943 Helmut Laubert
23 sierpnia 1943 - 14 grudnia 1943 Oblt. Paul Sier
16 grudnia 1943 - grudnia 1943 Goske von Möllendorff
od stycznia 1944 - 14 kwietnia 1944 Oblt. Herbert Kühn
15 kwietnia 1944 - 5 maja 1945 KrvKpt. Georg Peters
Przebieg służby:11 patrole
24 października 1938 - 31 sierpnia 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 listopada 1941 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 grudnia 1941 - 31 marca 1942 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1942 - 30 listopada 1943 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 grudnia 1943 - 28 lutego 1945 4.Flotylla rejs testowy
1 marca 1945 - 5 maja 1945 5.Flotylla rejs testowy
Sukcesy:35 okrętów zatopionych o łącznym tonażu 188.967 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 3.670 ton
Koniec służby:Przedziurawiony 5 maja 1945 W Wesermünde, złomowany 1948.