U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U380

U-380
Typ:VIIC
Zwodowany:1 października 1940 Howaldtswerke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:22 grudnia 1941 Kptlt. Josef Röther
Dowódcy okrętu:22 grudnia 1941 - listopada 1943 Kptlt. Josef Röther
od grudnia 1943 - 11 marca 1944 Kptlt. Albrecht Brii (Knights Cross)
Przebieg służby:12 patrole
22 grudnia 1941 - 31 sierpnia 1942 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1942 - 30 listopada 1942 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 grudnia 1942 - 11 marca 1944 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:3 statki zatopione o łącznym tonażu 21.241 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 7.191 ton
Koniec służby:Zatopiony 11 marca 1944, na pozycji 43.07N, 05.55E, 1 zabity, nieznana liczba ocalałych.