U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U39

U-39
Typ:IX
Zwodowany:2 czerwca 1937 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:10 grudnia 1938 Kptlt. Gerhard Glnates
Dowódcy okrętu:10 grudnia 1938 - 14 września 1939 Gerhard Glnates
Przebieg służby:1 patrol
10 grudnia 1938 - 31 sierpnia 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 14 września 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 14 września 1939 w północno-zachodniej Ireli, na pozycji 58.32N, 11.49W. 44 ocalałych (Brak ofiar) .