U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U390

U-390
Typ:VIIC
Zwodowany:6 grudnia 1941 Howaldtswerke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:13 marca 1943 Ltnt. Heinz Geissler
Dowódcy okrętu:13 marca 1943 - 5 lipca 1944 Oblt. Heinz Geissler
Przebieg służby:4 patrole
13 marca 1943 - 30 listopada 1943 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1943 - 5 lipca 1944 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:1 statek zatopiony o łącznym tonażu 545 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 7.934 ton
Koniec służby:Zatopiony 5 lipca 1944, na pozycji 49.52N, 00.48W, przez Brytyjskie okręty, niszczyciel HMS Wierer i Brytyjską fregatę HMS Tavy. 48 zabitych i 1 ocalały