U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U393

U-393
Typ:VIIC
Zwodowany:8 kwietnia 1942 Howaldtswerke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:3 lipca 1943 Oblt. Alfred Radermacher
Dowódcy okrętu:3 lipca 1943 - 30 września 1944 Oblt. Alfred Radermacher
1 października 1944 - 13 stycznia 1945 Oblt. Walter Zenker
14 stycznia 1945 - kwietnia 1945 Oblt. Joachim Seeger
od kwietnia 1945 - 4 maja 1945 Oblt. Friedrich-Georg Herrle
Przebieg służby:Brak patroli
3 lipca 1943 - 31 października 1944 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1944 - 31 marca 1945 24.Flotylla rejs testowy
1 kwietnia 1945 - 5 maja 1945 5.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 4 maja 1945 na pozycji 54.53N, 09.37E, 2 zabitych, nieznana liczba ocalałych.