U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U4

U-4
Typ:IIA
Zwodowany:11 lutego 1935 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:17 sierpnia 1935 Oblt. Hannes Weingrtner
Dowdcy okrtu:17 sierpnia 1935 - 29 wrzenia 1937 Hannes Weingrtner
30 wrzenia 1937 - 28 padziernika 1938 Kptlt. Hans-Wilhelm von Dresky
29 padziernika 1938 - 16 stycznia 1940 Kptlt. Harro von Klot-Heydenfeldt
17 stycznia 1940 - 7 czerwca 1940 Hans-Peter Hinsch
8 czerwca 1940 - 28 lipca 1940 Oblt. Heinz-Otto Schultze (Knights Cross)
29 lipca 1940 - 2 lutego 1941 Hans-Jrgen Zetzsche
3 lutego 1941 - 8 grudnia 1941 Hinrich-Oscar Bernbeck
9 grudnia 1941 - 15 czerwca 1942 Oblt. Wolfgang Leimkhler
16 czerwca 1942 - 23 stycznia 1943 Friedrich-Wilhelm marca ienfeld
24 stycznia 1943 - 31 maja 1943 Joachim Dppe
1 czerwca 1943 - 22 sierpnia 1943 Oblt. Paul Sier
23 sierpnia 1943 - maja 1944 Oblt. Herbert Mumm
od maja 1944 - 9 lipca 1944 Oblt. Hubert Rieger
Przebieg suby:4 patrole
1 sierpnia 1935 - 1 wrzenia 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 wrzenia 1939 - 1 padziernika 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 padziernika 1939 - 1 lutego 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1940 - 1 kwietnia 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 31 lipca 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:4 statki zatopione o cznym tonau 6.223 ton
Koniec suby:Uszkodzony 1 sierpnia 1944 na Gotenhafen.