U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U401

U-401
Typ:VIIC
Zwodowany:8 kwietnia 1940 Danziger Werft, Danzig
Odbiór techniczny:10 kwietnia 1941 Kptlt. Gero Zimmermann
Dowódcy okrętu:10 kwietnia 1941 - 3 sierpnia 1941 Kptlt. Gero Zimmermann
Przebieg służby:1 patrol
10 kwietnia 1941 - 1 lipca 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1941 - 3 sierpnia 1941 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 3 sierpnia 1941 na północnym Atlantyku, na pozycji 50.27N, 19.50W, przez Brytyjski niszczyciel HMS Wierer, Norwegski niszczyciel St. Albans i Brytyjską Korwetę HMS Hydrangea. 45 zabitych (wszyscy zginęli).