U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U406

U-406
Typ:VIIC
Zwodowany:6 września 1940 Danziger Werft, Danzig
Odbiór techniczny:22 października 1941 Oblt. Horst Dieterichs
Dowódcy okrętu:22 października 1941 - 18 lutego 1944 Kptlt. Horst Dieterichs
Przebieg służby:11 patrole
22 października 1941 - 30 kwietnia 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1942 - 18 lutego 1944 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:1 statek zatopiony o łącznym tonażu 7.452 ton
3 statki uszkodził o łącznym tonażu 13.285 ton
Koniec służby:Zatopiony 18 lutego 1944 na północnym Atlantyku, na pozycji 48.32N, 23.36W, przez Brytyjski HMS Spey. 12 zabitych i 45 ocalałych.