U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U407

U-407
Typ:VIIC
Zwodowany:12 września 1940 Danziger Werft, Danzig
Odbiór techniczny:18 grudnia 1941 Oblt. Ernst-Ulrich Brüller
Dowódcy okrętu:18 grudnia 1941 - 14 stycznia 1944 Kptlt. Ernst-Ulrich Brüller
7 stycznia 1944 - 8 września 1944 Oblt. Hubertus Korndörfer
9 września 1944 - 19 września 1944 Oblt. Hans Kolbus
Przebieg służby:12 patrole
18 grudnia 1941 - 31 sierpnia 1942 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1942 - 30 listopada 1942 9.Flotylla jako jednostka bojowa
1 grudnia 1942 - 19 września 1944 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:4 statki zatopione o łącznym tonażu 34.068 ton
3 statki uszkodził o łącznym tonażu 24.107 ton
Koniec służby:Zatopiony 19 września 1944 na Morzu Śródziemnym, na południu Milos, na pozycji 36.27N, 24.33E, przez Brytyjskie niszczyciele HMS Troubridge i HMS Terpsichore i Polski niszczyciel. 5 zabitych i 48 ocalałych.