U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U409

U-409
Typ:VIIC
Zwodowany:26 października 1940 Danziger Werft, Danzig
Odbiór techniczny:21 stycznia 1942 Oblt. Hanns-Ferdini Massmann
Dowódcy okrętu:21 stycznia 1942 - 12 lipca 1943 Hanns-Ferdini Massmann
Przebieg służby:6 patrole
21 stycznia 1942 - 31 sierpnia 1942 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1942 - 30 czerwca 1943 9.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1943 - 12 lipca 1943 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:3 statki zatopione o łącznym tonażu 16.199 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 7.519 ton
Koniec służby:Zatopiony 12 lipca 1943 na Morzu Śródziemnym, na pozycji 37.12N, 04.00E, przez Brytyjski niszczyciel HMS Inconstant. 11 zabity i 37 ocalałych.