U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U41

U-41
Typ:IX
Zwodowany:27 listopada 1937 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:22 kwietnia 1939 Oblt. Gustav-Adolf Mugler
Dowódcy okrętu:22 kwietnia 1939 - 5 lutego 1940 Kptlt. Gustav-Adolf Mugler
Przebieg służby:3 patrole
22 kwietnia 1939 - 31 sierpnia 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 5 lutego 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:7 statki zatopione o łącznym tonażu 24.987 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 8.096 ton
Koniec służby:Zatopiony 5 lutego 1940 na południu Ireli, na pozycji 49.20N, 10.04W, Brytyjski niszczyciel HMS Antelope. 49 zabitych (wszyscy zginęli).