U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U411

U-411
Typ:VIIC
Zwodowany:28 stycznia 1941 Danziger Werft, Danzig
Odbiór techniczny:18 marca 1942 Oblt. Gerhard Litterscheid
Dowódcy okrętu:18 marca 1942 - 19 października 1942 Gerhard Litterscheid
20 października 1942 - 13 listopada 1942 Kptlt. Johann Spindlegger
Przebieg służby:2 patrole
18 marca 1942 - 31 sierpnia 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1942 - 13 listopada 1942 6.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 13 listopada 1942 na północnym Atlantyku w zachodnim Gibraltarze, na pozycji 36.00N, 09.53W, 46 zabitych (wszyscy zginęli).