U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U43

U-43
Typ:IX
Zwodowany:15 sierpnia 1938 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:26 sierpnia 1939 Kptlt. Wilhelm Ambrosius
Dowódcy okrętu:26 sierpnia 1939 - 20 października 1940 Kptlt. Wilhelm Ambrosius
21 października 1940 - 11 kwietnia 1942 Kptlt. Wolfgang Lüth (Knights Cross)
19 marca 1942 - 30 lipca 1943 Oblt. Hans-Joachim Schwantke
Przebieg służby:14 patrole
26 sierpnia 1939 - 31 października 1939 6.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1939 - 31 grudnia 1939 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 lipca 1943 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:22 statki zatopione o łącznym tonażu 126.167 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 10.350 ton
Koniec służby:Zatopiony 30 lipca 1943, 55 zabitych (wszyscy zginęli).