U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U431

U-431
Typ:VIIC
Zwodowany:4 stycznia 1940 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:5 kwietnia 1941 Kptlt. Wilhelm Dommes (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:5 kwietnia 1941 - 6 stycznia 1943 Kptlt. Wilhelm Dommes (Knights Cross)
15 grudnia 1942 - 21 października 1943 Oblt. Dietrich Schöneboom (Knights Cross)
Przebieg służby:16 patrole
5 kwietnia 1941 - 1 lipca 1941 3.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1941 - 31 grudnia 1941 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1942 - 21 października 1943 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:11 statków zatopił o łącznym tonażu 20.028 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 4.010 ton
Koniec służby:Zatopiony 21 października 1943 na Morzu Śródziemnym,na pozycji 37.23N, 00.35E, 52 zabitych (wszyscy zginęli).