U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U432

U-432
Typ:VIIC
Zwodowany:14 stycznia 1940 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:26 kwietnia 1941 Oblt. Heinz-Otto Schultze (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:26 kwietnia 1941 - 15 stycznia 1943 Kptlt. Heinz-Otto Schultze (Knights Cross)
16 stycznia 1943 - 11 marca 1943 Kptlt. Hermann Eckhardt
Przebieg służby:8 patrole
26 kwietnia 1941 - 1 sierpnia 1941 3.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1941 - 11 marca 1943 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:20 statki zatopione o łącznym tonażu 66.109 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 15.666 ton
Koniec służby:Zatopiony 11 marca 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 51.35N, 28.20W, przez Francuską korwetę Aconit. 26 zabitych i 20 ocalałych.