U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U433

U-433
Typ:VIIC
Zwodowany:4 stycznia 1940 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:24 maja 1941 Oblt. Hans Ey
Dowódcy okrętu:24 maja 1941 - 16 listopada 1941 Hans Ey
Przebieg służby:2 patrole
24 maja 1941 - 1 sierpnia 1941 3.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1941 - 16 listopada 1941 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:1 statek uszkodził o łącznym tonażu 2.215 ton
Koniec służby:Zatopiony 16 listopada 1941 na Morzu Śródziemnym, niedaleko Malagi, Hiszpania, na pozycji 36.13N, 04.42W, 6 zabitych i 38 ocalałych.