U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U434

U-434
Typ:VIIC
Zwodowany:20 stycznia 1940 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:21 czerwca 1941 Kptlt. Wolfgang Heyda
Dowódcy okrętu:21 czerwca 1941 - 18 grudnia 1941 Wolfgang Heyda
Przebieg służby:1 patrol
21 czerwca 1941 - 1 listopada 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1941 - 18 grudnia 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 18 grudnia 1941 na północnym Atlantyku niedaleko Portugalii, na pozycji 36.15N, 15.48W, przez Brytyjskie niszczyciele HMS Blankney i the Brytyjski HMS Stanley. 2 zabitych i 42 ocalałych.