U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U436

U-436
Typ:VIIC
Zwodowany:25 kwietnia 1940 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:27 września 1941 Kptlt. Günther Seibicke (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:27 września 1941 - 26 maja 1943 Kptlt. Günther Seibicke (Knights Cross)
Przebieg służby:8 patrole
27 września 1941 - 31 stycznia 1942 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1942 - 30 czerwca 1942 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1942 - 31 sierpnia 1942 11.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1942 - 26 maja 1943 6.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:7 statki zatopione o łącznym tonażu 36.499 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 15.575 ton
Koniec służby:Zatopiony 26 maja 1943 na północnym Atlantyku niedaleko Hiszpanii, na pozycji 43.49N, 15.56W, przez Brytyjskie okręty HMS Test i HMS Hyderabad 47 zabitych (wszyscy zginęli).