U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U439

U-439
Typ:VIIC
Zwodowany:1 października 1940 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:20 grudnia 1941 Oblt. Wolfgang Sporn
Dowódcy okrętu:20 grudnia 1941 - 17 lutego 1943 Kptlt. Wolfgang Sporn
18 lutego 1943 - 4 maja 1943 Oblt. Helmut von Tippelskirch
Przebieg służby:4 patrole
20 grudnia 1941 - 31 października 1942 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1942 - 4 maja 1943 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 4 maja 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 43.32N, 13.20W, 40 zabitych i 9 ocalałych.