U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U440

U-440
Typ:VIIC
Zwodowany:1 października 1940 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:24 stycznia 1942 Ltnt. Hans Geissler
Dowódcy okrętu:24 stycznia 1942 - 19 maja 1943 Kptlt. Hans Geissler
20 maja 1943 - 31 maja 1943 Oblt. Werner Schwaff
Przebieg służby:5 patrole
24 stycznia 1942 - 31 sierpnia 1942 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1942 - 31 maja 1943 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 31 maja 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 45.38N, 13.04W, 46 zabitych (wszyscy zginęli).