U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U443

U-443
Typ:VIIC
Zwodowany:10 lutego 1941 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:18 kwietnia 1942 Oblt. Konstantin von Puttkamer
Dowódcy okrętu:18 kwietnia 1942 - 23 lutego 1943 Kptlt. Konstantin von Puttkamer
Przebieg służby:3 patrole
18 kwietnia 1942 - 30 września 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 października 1942 - 31 grudnia 1942 9.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1943 - 23 lutego 1943 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:4 statki zatopione o łącznym tonażu 20.522 ton
Koniec służby:Zatopiony 23 lutego 1943 na Morzu Śródziemnym, na pozycji 36.55N, 02.25E, przez Brytyjskie okręty HMS Bicester, HMS Lamerton i HMS Whenali. 48 zabitych (wszyscy zginęli).