U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U444

U-444
Typ:VIIC
Zwodowany:10 lutego 1941 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:9 maja 1942 Oblt. Albert Langfeld
Dowódcy okrętu:9 maja 1942 - 11 marca 1943 Oblt. Albert Langfeld
Przebieg służby:2 patrole
9 maja 1942 - 31 grudnia 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1943 - 11 marca 1943 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 11 marca 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 51.14N, 29.18W, przez Brytyjski niszczyciel HMS Harvester i Francuską korwetę Aconit. 41 zabity i 4 ocalałych.