U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U445

U-445
Typ:VIIC
Zwodowany:9 kwietnia 1941 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:30 maja 1942 Oblt. Heinz-Konrad Fenn
Dowódcy okrętu:30 maja 1942 - 27 stycznia 1944 Heinz-Konrad Fenn
27 stycznia 1944 - 24 sierpnia 1944 Oblt. Rupprecht Fishler, Graf von Treuberg
Przebieg służby:9 patrole
30 maja 1942 - 31 października 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1942 - 24 sierpnia 1944 6.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 24 sierpnia 1944 w Zatoce Biskajskiej, na pozycji 47.21N, 05.50W, przez Brytyjski okręt HMS Louis. 52 zabitych (wszyscy zginęli).