U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U448

U-448
Typ:VIIC
Zwodowany:1 lipca 1941 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:1 sierpnia 1942 Oblt. Helmut Dauter
Dowódcy okrętu:1 sierpnia 1942 - 14 kwietnia 1944 Oblt. Helmut Dauter
Przebieg służby:5 patrole
1 sierpnia 1942 - 31 stycznia 1943 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1943 - 14 kwietnia 1944 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 14 kwietnia 1944 na północnym Atlantyku, na pozycji 46.22N, 19.35W, przez Kanadyjski okręt HMCS Swansea i Brytyjski HMS Pelican. 9 zabitych i 42 ocalałych.