U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U45

U-45
Typ:VIIB
Zwodowany:23 lutego 1937 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:25 czerwca 1938 Kptlt. Alexier Gelhaar
Dowódcy okrętu:25 czerwca 1938 - 14 października 1939 Kptlt. Alexier Gelhaar
Przebieg służby:2 patrole
25 czerwca 1938 - 31 sierpnia 1939 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 14 października 1939 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 19.313 ton
Koniec służby:Zatopiony 14 października 1939, na pozycji 50.58N, 12.57W, 38 zabitych (wszyscy zginęli).