U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U450

U-450
Typ:VIIC
Zwodowany:22 lipca 1941 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:12 września 1942 Oblt. Kurt Böhme
Dowódcy okrętu:12 września 1942 - 10 marca 1944 Kurt Böhme
Przebieg służby:4 patrole
12 września 1942 - 31 maja 1943 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 czerwca 1943 - 30 listopada 1943 9.Flotylla jako jednostka bojowa
1 grudnia 1943 - 10 marca 1944 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 10 marca 1944 na Morzu Śródziemnym na południu Ostia, na pozycji 41.11N, 12.27E, przez Brytyjskie okręty HMS Blankney, HMS Blencnahra, HMS Brecon i HMS Exmoor i USS Madison. 42 ocalałych (Brak ofiar) .