U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U453

U-453
Typ:VIIC
Zwodowany:4 lipca 1940 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:26 czerwca 1941 Kptlt. Gert Hetschko
Dowdcy okrtu:26 czerwca 1941 - 8 lipca 1941 Kptlt. Gert Hetschko
9 lipca 1941 - 6 grudnia 1943 Kptlt. Freiherr Egon Reiner von Schlippenbach (Knights Cross)
7 grudnia 1943 - 21 maja 1944 Oblt. Dierk Lhrs
Przebieg suby:17 patrole
26 czerwca 1941 - 1 listopada 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1941 - 31 grudnia 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1942 - 21 maja 1944 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:11 statkw zatopi o cznym tonau 25.829 ton
2 statki uszkodzi o cznym tonau 16.610 ton
Koniec suby:Zatopiony 21 maja 1944 in the Ionian Sea north-na wschd Cape Spartivento, na pozycji 38.13N, 16.30E, przez Brytyjskie okrty HMS Termagant, HMS Tenacious i HMS Liddesdale. 1 zabity i 51 ocalaych.