U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U456

U-456
Typ:VIIC
Zwodowany:3 września 1940 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:18 września 1941 Oblt. Max- marca tin Teichert
Dowódcy okrętu:18 września 1941 - 12 maja 1943 Kptlt. Max- marca tin Teichert (Knights Cross)
Przebieg służby:11 patrole
18 września 1941 - 1 stycznia 1942 6.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1942 - 30 czerwca 1942 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1942 - 30 listopada 1942 11.Flotylla jako jednostka bojowa
1 grudnia 1942 - 12 maja 1943 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:7 statki zatopione o łącznym tonażu 31.779 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 11.500 ton
Koniec służby:Zatonął 12 maja 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 46.39N, 26.54W, 49 zabitych (wszyscy zginęli).