U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U46

U-46
Typ:VIIB
Zwodowany:24 lutego 1937 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:2 listopada 1938 Kptlt. Herbert Sohler
Dowódcy okrętu:2 listopada 1938 - 21 maja 1940 Herbert Sohler
22 maja 1940 - 24 września 1941 Kptlt. Engelbert Endrass (Knights Cross)
ok października 1941 - 19 listopada 1941 Peter-Ottmar Grau
20 listopada 1941 - marca 1942 Oblt. Konstantin von Puttkamer
od marca 1942 - kwietnia 1942 Kurt Neubert
20 kwietnia 1942 - maja 1942 Ernst von Witzendorff
od maja 1942 - lipca 1942 Franz Saar
ok sierpnia 1942 - 30 kwietnia 1943 Joachim Knecht
1 maja 1943 - października 1943 Oblt. Erich Jewinski
Przebieg służby:13 patrole
2 listopada 1938 - 31 sierpnia 1939 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 1 września 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
2 września 1941 - 31 marca 1942 26.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1942 - 1 lipca 1942 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1942 - 1 października 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:24 statki zatopione o łącznym tonażu 127.772 ton
4 statki uszkodził o łącznym tonażu 25.491 ton
Koniec służby:Uszkodzony 4 maja 1945 w Kupfermühlen Bay, na pozycji 54.50N, 09.29E.