U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U461

U-461
Typ:XIV
Zwodowany:9 grudnia 1940 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:30 stycznia 1942 Oblnt. Hinrich-Oscar Bernbeck
Dowódcy okrętu:30 stycznia 1942 - 21 kwietnia 1942 Kptlt. Hinrich-Oscar Bernbeck
22 kwietnia 1942 - 30 lipca 1943 KrvKpt. Wolf-Harro Stiebler
Przebieg służby:6 patrole
30 stycznia 1942 - 30 czerwca 1942 4.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1942 - 31 października 1942 10.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1942 - 30 lipca 1943 12.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:
(she was not a combna bona) .Koniec służby:Zatopiony 30 lipca 1943 w Zatoce Biskajskiej, na pozycji 45.33N, 10.48W, 53 zabitych i 15 ocalałych.