U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U48

U-48
Typ:VIIB
Zwodowany:10 marca 1937 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:22 kwietnia 1939 Kptlt. Herbert Schultze
Dowódcy okrętu:22 kwietnia 1939 - 20 maja 1940 Kptlt. Herbert Schultze (Knights Cross)
21 maja 1940 - 3 września 1940 KrvKpt. Hans Rudolf Rösing (Knights Cross)
4 września 1940 - 16 grudnia 1940 Kptlt. Heinrich Bleichrodt (Knights Cross)
26 września 1940 - października 1943 Oblt. Diether Todenhagen
17 grudnia 1940 - 27 lipca 1941 Kptlt. Herbert Schultze (Knights Cross)
od sierpnia 1941 - września 1942 Oblt. Siegfried Atzinger
Przebieg służby:12 patrole
22 kwietnia 1939 - 31 sierpnia 1939 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 czerwca 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1941 - 31 marca 1942 26.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1942 - 31 października 1943 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:52 statki zatopione o łącznym tonażu 307.935 ton
3 statki uszkodził o łącznym tonażu 20.480 ton
Koniec służby:Uszkodzony 3 maja 1945.