U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U5

U-5
Typ:IIA
Zwodowany:11 lutego 1935 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:31 sierpnia 1935 Oblt. Rolf Dau
Dowódcy okrętu:31 sierpnia 1935 - 27 września 1936 Rolf Dau
1 października 1936 - 2 lutego 1938 Gerhard Glnates
3 lutego 1938 - 4 grudnia 1939 Kptlt. Günter Kutschmann
5 grudnia 1939 - 11 sierpnia 1940 Kptlt. Heinrich Lehmann-Willenbrock (Knights Cross)
12 sierpnia 1940 - 27 marca 1941 Herbert Opitz
28 marca 1941 - 6 stycznia 1942 Friedrich Bothe
7 stycznia 1942 - 23 marca 1942 Oblt. Karl Friederich
26 marca 1942 - maja 1942 Hans-Dieter Mohs
od maja 1942 - 9 listopada 1942 Kurt Pressel
10 listopada 1942 - 19 marca 1943 Ltn. Hermann Rahn
w marca 1943 Alfred Radermacher
Przebieg służby:2 patrole
1 września 1935 - 1 września 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 października 1939 - 1 lutego 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1940 - 1 kwietnia 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 19 marca 1943 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatonął 19 marca 1943 w w zachodnim Pillau, na pozycji 54.40N, 19.45E, podczas zanurzania, 21 zabity i 16 ocalałych.