U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U505

U-505
Typ:IXC
Zwodowany:12 czerwca 1940 Deutsche Werft AG, Hamburg
Odbiór techniczny:26 sierpnia 1941 Kptlt. Axel-Olaf Loewe
Dowódcy okrętu:26 sierpnia 1941 - 5 września 1942 KrvKpt. Axel-Olaf Loewe
6 września 1942 - 24 października 1943 Kptlt. Peter Zschech
24 października 1943 - 7 listopada 1943 Oblt. Paul Meyer (in deputize)
8 listopada 1943 - 4 czerwca 1944 Oblt. Harald Lange
Przebieg służby:12 patrole
26 sierpnia 1941 - 31 stycznia 1942 4.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1942 - 4 czerwca 1944 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:8 statki zatopione o łącznym tonażu 44.962 ton
Koniec służby:Zdobyty 4 czerwca 1944 przez okręty USS Guadalcanal USS Pillsbury, USS Chnaelain, USS Flaherty, USS Jenks i USS Pope. 1 zabity i 59 ocalałych.