U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U52

U-52
Typ:VIIB
Zwodowany:9 marca 1937 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:4 lutego 1939 Kptlt. Wolfgang Barten
Dowódcy okrętu:4 lutego 1939 - 17 września 1939 Oblt. Wolfgang Barten
14 listopada 1939 - 9 czerwca 1941 Otto Salman
20 marca 1941 - 15 kwietnia 1941 Kptlt. Helmut Möhlmann (Knights Cross)
10 czerwca 1941 - 6 lipca 1941 Kptlt. Wolf-Rüdiger von Rabenau
7 lipca 1941 - 13 stycznia 1942 Baron Walter von Freyberg-Eisenberg-Allmendingen
16 stycznia 1942 - 24 lipca 1942 Friedrich Mumm
25 lipca 1942 - 31 marca 1943 Oblt. Hermann Rossmann
1 kwietnia 1943 - 22 października 1943 Oblt. Ernst- sierpnia Racky
Przebieg służby:8 patrole
4 lutego 1939 - 31 sierpnia 1939 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 31 maja 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 czerwca 1941 - 31 marca 1942 26.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1942 - 30 września 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 października 1943 - 21 października 1943 23.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:13 statki zatopione o łącznym tonażu 56.333 ton
Koniec służby:Przedziurawiony w 3 maja 1945. złomowany 1946-47.