U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U53

U-53
Typ:VIIB
Zwodowany:13 marca 1937 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:24 czerwca 1939 Oblt. Dietrich Knorr
Dowdcy okrtu:24 czerwca 1939 - sierpnia 1939 Dietrich Knorr
od sierpnia 1939 - 14 stycznia 1940 Ernst-Gnter Heinicke
od grudnia 1939 - stycznia 1940 Oblt. Heinrich Schonder (Knights Cross)
15 stycznia 1940 - 23 lutego 1940 KrvKpt. Harald Grosse
Przebieg suby:3 patrole
24 czerwca 1939 - 31 grudnia 1939 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1940 - 23 lutego 1940 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:7 statki zatopione o cznym tonau 27.316 ton
1 statek uszkodzi o cznym tonau 8.022 ton
Koniec suby:Zatopiony 23 lutego 1940 na Morzu Pnocnym, na pozycji 60.32N, 06.14W. 42 zabitych (wszyscy zginli).