U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U548

U-548
Typ:IXC/40
Zwodowany:4 września 1942 Deutsche Werft AG, Hamburg
Odbiór techniczny:30 czerwca 1943 Oblt. Eberhard Zimmermann
Dowódcy okrętu:30 czerwca 1943 - 8 lutego 1945 Kptlt. Eberhard Zimmermann
od sierpnia 1944 - listopada 1944 Kptlt. Günther Pfeffer
9 lutego 1945 - 19 kwietnia 1945 Oblt. Erich Krempl
Przebieg służby:4 patrole
30 czerwca 1943 - 31 marca 1944 4.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1944 - 30 września 1944 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 października 1944 - 19 kwietnia 1945 33.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:1 statek zatopiony o łącznym tonażu 1.445 ton
Koniec służby:Zatopiony 19 kwietnia 1945 na północnym Atlantyku, na pozycji 42.19N, 61.45W, przez Amerykańskie niszczyciele eskortowe USS Reuben James i USS Buckley. 58 zabitych (wszyscy zginęli).