U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U556

U-556
Typ:VIIC
Zwodowany:2 stycznia 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:6 lutego 1941 Kptlt. Herbert Wohlfarth (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:6 lutego 1941 - 27 czerwca 1941 Kptlt. Herbert Wohlfarth (Knights Cross)
Przebieg służby:2 patrole
6 lutego 1941 - 1 kwietnia 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1941 - 27 czerwca 1941 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:6 statki zatopione o łącznym tonażu 29.552 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 4.986 ton
Koniec służby:Zatopiony 27 czerwca 1941 na północnym Atlantyku, na pozycji 60.24N, 20.00W, przez Brytyjskie korwety HMS Nasturtium, HMS Celiine i HMS Gladiolus. 5 zabitych i 41 ocalałych.