U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U559

U-559
Typ:VIIC
Zwodowany:1 lutego 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:27 lutego 1941 Oblt. Hans Heidtmann (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:27 lutego 1941 - 30 października 1942 Kptlt. Hans Heidtmann (Knights Cross)
Przebieg służby:10 patrole
27 lutego 1941 - 1 czerwca 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 czerwca 1941 - 31 października 1941 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1941 - 14 kwietnia 1942 23.Flotylla jako jednostka bojowa
15 kwietnia 1942 - 30 października 1942 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:5 okrętów zatopionych o łącznym tonażu 12.871 ton
Koniec służby:Zatopiony 30 października 1942 na Morzu Śródziemnym, na północny wschód od Port Saidu przez Brytyjskie niszczyciele Pakenham, Petard, Hero, Dulverton i Hurworth oraz samolot typu Wellesey, na pozycji 32.30N, 33.00E, 7 zabitych i 38 ocalałych.