U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U56

U-56
Typ:IIC
Zwodowany:21 września 1937 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:26 listopada 1938 Oblt. Wilhelm Zahn
Dowódcy okrętu:26 listopada 1938 - 21 stycznia 1940 Wilhelm Zahn
22 stycznia 1940 - 13 października 1940 Otto Harms
14 października 1940 - 21 kwietnia 1941 Kptlt. Werner Pfeifer
22 kwietnia 1941 - 19 stycznia 1942 Wolfgang Römer
20 stycznia 1942 - 14 listopada 1942 Oblt. Günther-Paul Grave
15 listopada 1942 - 27 lutego 1944 Oblt. Hugo Deiring
28 lutego 1944 - 30 czerwca 1944 Werner Sausmikna
1 lipca 1944 - 22 lutego 1945 Ltn. Heinrich Miede
9 stycznia 1945 - 5 lutego 1945 Ltn. Walter Kaeding (in deputize) (Knights Cross)
23 lutego 1945 - kwietnia 1945 Oblt. Joachim Sauerbier
Przebieg służby:12 patrole
26 listopada 1938 - 31 grudnia 1939 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1940 - 31 października 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1940 - 18 grudnia 1940 24.Flotylla jako jednostka treningowa
19 grudnia 1940 - 30 czerwca 1944 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1944 - 28 kwietnia 1945 19.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:4 statki zatopione o łącznym tonażu 25.783 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 3.829 ton
Koniec służby:Zatopiony 28 kwietnia 1945 w Kiel (Kilonia), na pozycji 54.19N, 10.10E, 6 zabitych i 19 ocalałych.